#ARTINskills CONFERENCE

26. - 29. dubna 2021

Prohlédnout přednášky

Vítej na stránkách konference #ARTINskills. Konference, kde se potkáš s lidmi z vývojářského prostředí. Kde se spoustu věcí dozvíš. A kde budeš moct taky nasdílet svoje zkušenosti a know-how.

Dali jsme dohromady technická témata, která teď v ARTINu rezonují, a témata, která každého z nás posunula v osobnostním rozvoji vpřed. Všechny přednášky a workshopy jsou zdarma, přihlásit se můžeš na cokoli tě zajímá. Ale pozor, počet míst je limitován – tak s přihlašováním neotálej, ať ti to tvoje místo někdo před nosem nevyfoukne.

speaker-avatarMartin Marek

GraphQL pro .NET Core

Projdeme si knihovny, které vám pomohou do začátku. Dozvíte se, jak použít GraphQL společně s Entity Framework Core a na praktických příkladech si ukážeme výhody GraphQL i jeho omezení.

Více informací

4/26/2021, 15:00 - 15:45

Po

speaker-avatarDenisa Dědičová

Naučte se říkat ne – Jak být asertivnější v každodenním životě

Trápí vás, že neumíte říkat ne? Máte obavy, že když nesplníte něčí požadavek, že vás daný člověk přestane mít rád? Vše radši odsouhlasíte, abyste měli klid, ale následně si to vyčítáte? Snažíte se vždy vyhovět okolí, místo toho, abyste brali ohled na své potřeby? Jestli vám to zní povědomě, tak je čas udělat první krok. Naučit se slušně, ale velmi jasně, říkat ne. Nastavit si vlastní hranice, za které nepůjdete, protože vás čas je stejně cenný jako čas ostatních, kterým se snažíte vyjít vstříc. Naučte se říkat ne, abyste následně měli čas na to, čemu chcete říct ano.

Více informací

4/26/2021, 17:00 - 19:00

Po

speaker-avatarJaroslav Müller

Kubernetes teoreticky i prakticky, ale hlavně stručně

Slyšeli jste už hodně o Kubernetu, chtěli jste se s ním seznámit a zkusit si ho, ale nevěděli jste, kde začít? Podíváme se, co to je Kubernetes a k čemu je dobrý. Ukážeme si základní stavební kameny, jak je dát dohromady a jak s tím vším začít bezbolestně a stručně.

Více informací

4/27/2021, 15:00 - 16:00

Út

speaker-avatarMiloš Smutka

Digitální well-being

Moderní technika a zejména mobilní telefony se staly neodlučitelným společníkem člověka. Co však jejich stinné stránky? Jak ovlivňují naše soustředění? Jak ovlivňují naši schopnost vykonávat náročné úkoly? Pojďme se o tom pobavit. Nejprve se na věc podíváme z teoretické stránky, trochu vědecky. Je časté kontrolování smartphonu problém? Co se s tím dá dělat, odstěhovat se na pustý ostrov? Pokusíme se najít odpovědi na tyto otázky, a to jak s pomocí odborné literatury, tak Vašich zkušeností.

PŘÍPRAVA:
Prosím všechny, kteří se budou chtít zúčastnit přednášky, aby si alespoň jeden den předem (samozřejmě čím dříve, tím lépe) nainstalovali aplikaci YourHour a dali jí oprávnění pro sledování aktivity. Zbytek nastavení je možné přeskočit. S výsledky měření budeme v přednášce pracovat.

Více informací

4/27/2021, 17:00 - 18:30

Út

speaker-avatarMatej Kukučka

Agile je (len) nástroj

Prednáška je rozdelená na tri časti. V prvej si zopakujeme, čo je podstatou Agile a prečo si to stále tak málo ľudí uvedomuje. V druhej časti Matej vymenuje chyby v zavádzaní agilných princípov, ktoré z toho vyplývajú. A v poslednej sa dozvieme, čo my - testeri s tým môžeme robiť.

Více informací

4/27/2021, 17:00 - 17:45

Út

speaker-avatarKristýna Čončka Čermáková

Staň se lídrem ve svém týmu

Ne všichni manažeři jsou lídři a lídrem můžeme být i bez pozice. Koho tedy vnímáme jako lídra? Čím se od sebe lídři liší a co je spojuje? Jak se lídrem může stát každý z nás? A co z toho je použitelné pro tvou práci v týmu? Pojďme na to společně přijít.

Více informací

4/28/2021, 17:00 - 19:00

St

speaker-avatarTomáš Gábrš

Základy fungovania chatbotov

Prednáška sa zameriava na teoretické základy fungovania chatbotov. Postupne zodpovieme najčastejšie otázky, ktoré sa v oblasti chatbotov objavujú. Týmito otázkami sú napríklad 'Čo je chatbot?', 'Kto je chatbot?', 'Prečo chatbot?' alebo 'Kedy chatbot?'. Odpoveďami na tieto otázky sa snažíme, aby účastníci porozumeli, aký proces prebieha od prijatia textovej správy používateľa až po odoslanie odpovede chatbota. Zameriavame sa však aj na to, aby sme vysvetlili, na ktoré úlohy je chatbot vhodný a aké problémy je chatbotom možné riešiť. Po teoretickej časti si ukážeme, aké rozhranie a možnosti máme pre používateľov pripravené v rámci projektu Artin Chatbot.

Více informací

4/28/2021, 15:00 - 16:00

St

speaker-avatarFilip Vítek

Rejection therapy - odvaha riskovat

V pracovním i osobním životě je naším největším nepřítelem nedostatek odvahy. Bez ní tvůj talent a schopnosti zůstanou ladem. Co když mě odmítnou? Co když očekávají víc? Co když to nedopadne dobře? Už nechceš stát při zdi? Tak přijď :)

Více informací

4/29/2021, 17:00 - 17:45

Čt

speaker-avatarAdam Ryvola

Future of React

V poslední době bylo oznámeno pár velmi zajímavých novinek, které můžeme očekávat v nadcházejících verzích knihovny React. Pokud vám nic neříkají pojmy jako concurrency mode, suspense nebo react-cache, tak se přijďte něco nového přiučit. Pokud alespoň něco z toho znáte, přijďte o tom pokecat a podělit se o svoje názory. Heslo je minimum teorie, maximum praxe.

Link na suspense data/UI: https://github.com/adamryvola/suspense-data-demo
Link na Server components: coming soon

Více informací

4/29/2021, 15:00 - 16:00

Čt